Herbata a zdrowie. Poznaj magię tego naparu

Herbata a zdrowie. Takie napary jak herbata zapewniają o wiele więcej korzyści dla twojego ciała niż tylko ciepło i nawodnienie. Popijając te właściwe możesz wspomóc organizm w walce z przeziębieniem a także pomogą ci się rozluźnić. Innym dobroczynnym działaniem jest wpływ na twoją urodę i wygląd, a mianowicie herbaty i napary dostarczą ci energii a także zredukują zmarszczki. Polecam ci zamiast kolejnej filiżanki kawy napić się ulubionej aromatycznej herbaty.

Biała herbata a zdrowie

Biała herbata stosowana nawet w małych ilościach ma właściwości zapobiegające starzeniu się zatem możesz poczuć się pięknie wypijając choćby jedną filiżankę. Zawiera ona przeciwzapalne substancje fitochemiczne, które hamują rozkład kolagenu i elastyny w skórze i w ten sposób zapobiegają jej starzeniu się.

Imbirowa herbata a zdrowie

Może to być też napar ze świeżego startego korzenia imbiru. Taka herbata odpędza przeziębienia a także pomaga w trawieniu ciężkich posiłków i bardzo wzmacnia organizm. Działa bardzo silnie przeciwzapalnie.

Rooibos herbata a zdrowie

Jest nazywana czerwoną herbatą i jest pełna antyoksydantów między innymi kwercetyny, czyli substancji działającej antyrakowo oraz przeciwdziała starzeniu się. Ma ona również właściwości przeciwhistaminowe, które z pewnością docenią osoby borykające się z alergiami.

Napar z korzenia mniszka lekarskiego

Ma on delikatne działanie przeczyszczające, a także wspomagające funkcjonowanie wątroby i trawienie. Są to niezbędne procesy wpływające na wygląd twojej skóry.

Rumianek

Ten napar chroni skórę przed uszkodzeniem przez promienie słoneczne dzięki wysokiemu stężeniu w nim kwercetyny. Zapewni ci również spokojny sen oraz złagodzi skurcze podczas okresu.

Zielona herbata a zdrowie

Zielona herbata ma szereg dobroczynnych właściwości. Potrafi hamować powstawanie zmarszczek. a nawet cofać uszkodzenia wywołane przez promieniowanie UV dzięki zawartym w niej katechinom, które zwalczają wolne rodniki. Katechiny zawarte w zielonej herbacie mają nawet silniejsze działanie antyoksydacyjne niż witamina E i C. Wykazują niesamowitą zdolność odbudowywania i ożywiania umierających komórek skóry.

Tulsi herbata a zdrowie

Ta herbata pomoże ci poradzić sobie ze stresem oraz ureguluje poziom hormonów. Ma moc łagodzącą i energetyzującą. Rewelacyjnie działa przy kaszlu i przeziębieniu.