jak być lubianym

Jak być lubianym? Dzięki temu mamy powodzenie w życiu.

Jak być lubianym? Badania naukowe pokazują, że istnieje wspólny czynnik, który wskazuje na to czy jest się lubianym. Bycie lubianym decyduje o powodzeniu w życiu zawodowym i osobistym. Wielokrotnie udowodniono, iż stanowi to podstawę trwałych i lepszych związków we wszystkich sferach życia. Bycie lubianym sprawia również to, że masz pełniejsze życie uczuciowe i głębsze przyjaźnie a także lepszą pracę i szybszą karierę.
Jak to się dzieje, że inni ludzie czują się przy tobie dobrze, podobasz im się i ich doznania są pozytywne? Badania i analizy przeprowadzone pokazują, że istnieje wspólny mianownik, który wskazuje na to czy jest się lubianym. Mówiąc najprościej ludziom jest przyjemniej obcować z ujmująca osobą. Co się za tym kryje i jak się stać taką ujmującą osobą?
1. Pierwszy sekret tkwi w tym jakie wywołujemy uczucia u innych. Gdy ludzie w twojej obecności mają pozytywne doznania, chcą przebywać z tobą, chcą cię wybierać, słuchać cię a nawet pomagać ci. Pozytywne emocje wywołasz u innych gdy popracujesz nad umiejętnością odczuwania empatii.
2. Jaki jest drugi sekret? Badania wskazują, iż twój wygląd osobisty jest czynnikiem powodującym, czy będziesz lubiany i atrakcyjny. Tutaj chodzi głównie o ubiór i schludność. Często gdy kogoś spotykamy, najpierw dostrzegamy ubrania tej osoby i wiemy, że pierwsze wrażenie powstaje natychmiast. To właśnie atrakcyjność fizyczna oraz wygląd, przynajmniej na początku, wywierają duży wpływ na ocenę innych ludzi.

“Zawsze wyglądaj tak, jakbyś miała spotkać miłość swego życia, albo najgorszego wroga” – Coco Chanel

Jak być lubianym? Co jeszcze w wyglądzie jest ważne ?

Uśmiech

To właśnie uśmiech sprawia, że ludzie czują się lepiej, ale niech to będzie uśmiech szczery. Uśmiech sprzyja powstawaniu przyjaźni, a groźna surowa mina powstawaniu zmarszczek. Pamiętaj więc, że uśmiech we właściwym czasie może zdziałać bardzo wiele.

Wzrok

Utrzymywanie kontaktu wzrokowego wskazuje na zainteresowanie drugą osobą, zarówno w sytuacjach ogólnych jak i tych romantycznych. Wyraz oczu przekazuje bardzo dużo, może to być ciepło, współczucie czy troska. Gdy poświecisz ludziom uwagę, poprzez kontakt wzrokowy, dodasz im poczucia wartości i tym samym będziesz postrzegany jako osoba atrakcyjna.

Słuchanie

Słuchanie również zajmuje wysoką pozycję w zestawieniu cech sprzyjających byciu lubianym. Gdy spotykamy osobę, która naprawdę umie słuchać pragniemy przebywać w jej towarzystwie. Wyzwala to empatię i chcemy sami dostroić swoje uczucia do uczuć drugiej osoby a następnie czytać jej w myślach 😉
Wszystkie badania wskazują że,mężczyzna który słucha, może rzucić kobietę na kolana.
Czy już wiesz jak być lubianym?