Oto 5 sposobów na wysokie obroty bez napojów energetycznych

Za oknem szaro ponuro i zimno. Najchętniej w taką pogodę wtulilibyśmy się w fotel, przykryli kocem i z herbatą w kubku zatopili w nostalgii na całego. Jak w takiej sytuacji dodać sobie energii i pozostać aktywnym. Wszyscy pragniemy mieć jej więcej gdyż w dzisiejszych czasach zapotrzebowanie na energię gwałtownie wzrosło i coraz bardziej zwiększa się tempo naszego życia. W dawnych czasach ludzie czerpali ją z pełnowartościowej żywności a dziś zalewa nas fala napojów energetyzujących lub innych preparatów w proszku, które zawierają nienaturalne składniki i powodują, że po początkowym szybkim wzroście energetycznym, nagle całkowicie opadniemy z sił.

Przedstawię ci kilka najważniejszych zasad, które pomogą ci przeżywać każdy dzień na możliwie wysokich obrotach :

1. Zadbaj o odpowiedni poziom witaminy D

Naturalne światło słoneczne zmniejsza w organizmie poziom stresu oraz obniża ciśnienie krwi. Dodatkowo odpowiednia dawka słońca pobudza w nas produkcję serotoniny, a to ma pozytywny wpływ na nastrój oraz poziom energii. Od zapewnienia organizmowi odpowiednich ilości witaminy D zależy także zdrowie kości oraz zębów. To właśnie witamina D zwiększa przyswajalność wapnia w organizmie. Mocne i zdrowe kości pomogą ci uchronić się przed złamaniami oraz degeneracją układu kostnego, która następuje wraz z wiekiem. Z odpowiedniej dawki witaminy D skorzysta również twój układ odpornościowy, gdyż witamina ta uczestniczy w utrzymaniu prawidłowego stanu komórek immunologicznych a także całego układu nerwowego. Dlatego poziom witaminy D jest tak ważny, a w okresie jesienno-zimowym zaleca się przyjmowanie jej formie suplementów diety.

2. Wypij szklankę wody

Odwodnienie to jedna z przyczyn zmęczenia dlatego gdy zadbasz o regularne picie wody w ciągu dnia, pomoże ci to funkcjonować na optymalnym poziomie. Woda nie tylko sprzyja produkowaniu energii przez komórki, lecz pełni wiele bardzo ważnych funkcji w organizmie. To właśnie obecność wody umożliwia rozprowadzanie składników odżywczych po wszystkich komórkach naszego ciała a także zdolność wydalania z organizmu toksyn. Jeżeli w twoim organizmie zabraknie wody, będziesz czuł się zmęczony, senny a nawet głodny. Może to spowodować ból głowy oraz spadek ciśnienia krwi. Każda komórka ciała zawiera wodę, a organizm składa się z niej w 70 procentach, pamiętaj więc o tym fakcie i pij wodę jak najczęściej.

3. Poruszaj się i rozciągnij ciało

Przeciętny człowiek w dzisiejszych czasach trwa w pozycji siedzącej przez prawie 8 godzin w ciągu dnia i to nie jest zbyt zdrowe, gdyż w tym momencie produkcja hormonów, które spalają tłuszcz spada w bardzo dużym stopniu. A to ma negatywny wpływ na metabolizm, i może powodować choroby serca, cukrzycę oraz nadwagę. Zadbaj więc o regularne kilkuminutowe przerwy, podczas których możesz się przejść i rozciągnąć. Ruch przywróci naturalne krążenie krwi, a to poprawi twój nastrój i doda ci energii.

4. Zjedz lub wypij coś zielonego

W ciągu dnia zrób sobie przerwę i wypij jakiś zdrowy napój, dzięki temu szybko poczujesz się odświeżony. Najlepszym sposobem na to aby zapewnić organizmowi potężną dawkę dobroczynnych substancji odżywczych jest samodzielne przygotowanie soku bądź smoothie. Szczególnie wartościowymi składnikami takich zdrowych napojów są jarmuż, szpinak oraz owoce kiwi. Dobrym wyborem będą tutaj także różne rodzaje zielonej herbaty, dostarczysz w ten sposób organizmowi dodatkowej energii a także zastrzyk antyoksydantów.

5.Wyśpij się

Prawidłowa ilość snu to coś niezbędnego, jeżeli chcesz przeżywać każdy dzień w pełni energii. w trakcje snu ciało ulega regeneracji, uzdrowieniu, oraz przetwarza składniki odżywcze, które zostały dostarczone wraz z pożywieniem. Gdy nie dasz tym procesom odpowiedniej ilości czasu, możesz doprowadzić do zaburzeń i problemów zdrowotnych a także spadnie ci wydajność i samopoczucie. Zadbaj o to, aby każdej nocy kłaść się o tej samej porze a rano będziesz budzić się odświeżony i pełen energii.