jak dobrze zacząć dzień

Jak dobrze zacząć dzień – oto sprawdzone sposoby

Jak dobrze zacząć dzień? Każdego ranka budzimy się i mamy przed sobą 24 nowe godziny życia. Aby przeżyć te 24 godziny i być radosnym, szczęśliwym i spokojnym musimy dobrze zacząć dzień. Takie dobre rozpoczęcie dnia da ci swobodę działania oraz zyskasz dystans i wyjdziesz na przeciw wszystkim zadaniom i wydarzeniom, które na ciebie czekają. Aby poprawić jakoś poranków możesz zacząć stosować kilka z poniższych zaleceń. Może nawet wejdzie ci to w nawyk, a to przemieni cały twój dzień i przyczyni się do wielu pozytywnych zmian w twoim zdrowiu i samopoczuciu. Poniżej przedstawiam sprawdzone sposoby na to, by dzień był lepszy od razu po otwarciu oczu. Życzę Ci byś zaczęła (lub zaczął) stosować poniższe zasady i odmieniła (odmienił) swoje życie na lepsze.
1. Przed poranną kawą lub herbatą wypij szklankę ciepłej wody z sokiem z cytryny. W ten sposób świetnie nawodnisz organizm i pobudzisz układ trawienny oraz wątrobę do pracy.
2. Nastaw budzik 30 minut wcześniej i spożytkuj ten czas na dłuższy niż zwykle prysznic albo ćwiczenia. Możesz to również wykorzystać na robienie planów lub jakąś pracę twórczą. Możesz przemyśleć listę zadań na dany dzień.
3. Pomedytuj pięć lub dziesięć minut. Spróbuj wsłuchać się siebie zanim wstaniesz z łóżka.
4. Do każdego śniadania dodaj trochę zieleniny. Może to być porcja szpinaku, awokado czy natka pietruszki lub inne warzywo, które lubisz.
5. Zrób proste ćwiczenia lub skręty tułowia, by rozciągnąć kręgosłup oraz zrób parę głębokich oddechów. Polepszy to ukrwienie przewodu pokarmowego i przygotuje twój organizm do przyjęcia posiłku.
6. Zaplanuj spacer w czasie przerwy w pracy i zabierz do pracy zdrowe przekąski, by nie sięgać po słodycze.
7. Ułóż w myślach motto na dany dzień. Pomyśl jak chcesz się czuć w tym dniu i wypowiedz to głośno.
8. Zamiast natychmiast po przebudzeniu zanurzać się w wiadomościach ze świata, przeczytaj stronę inspirującej książki.
Czy już wiesz jak dobrze zacząć dzień?