jak pokonać strach

Jak pokonać strach?

Jak pokonać strach? To on jest jednym z najbardziej szkodliwych stanów psychicznych i ma on bardzo destrukcyjny wpływ na organizm człowieka. Może przybierać różne formy : od głębokiego lęku przez przerażenie aż po lekki niepokój wywołany codziennymi problemami.Taki stan wywołuje różne reakcje w układzie nerwowym, które mogą ci zaburzyć wszystkie funkcje życiowe a także osłabienie organizmu a czasami nawet depresję czy złamanie nerwowe.

Do najczęściej podanych rodzajów lęków należy : strach przed śmiercią, utratą pracy, ubóstwem, przemawianiem publicznym czy pogorszeniem stanu zdrowia. Taki strach może sprawić, że nie doznasz uczucia szczęścia i przyjemności a także uniemożliwi ci osiągnięcie czegokolwiek wartościowego. Wręcz przeciwnie przyciągniesz dokładnie to czego się boisz. Życie w ciągłym strachu zepsuje ci zdrowie a nawet może powodować skrócenie życia. To właśnie strach zabija odwagę, oryginalność i osłabia wszystkie procesy umysłowe.Może spowodować, że nie zachowasz się rozsądnie w obliczu niebezpieczeństwa. Strach obniża twoją wydajność oraz zniszczy wszelką kreatywność oraz przedsiębiorczość.

“Strach jest prześladowcą i tchórzem, a jedyne co musimy zrobić, żeby go pokonać, to zapomnieć, że on tam jest. Jesteśmy w stanie tego dokonać.” (Dale Carnegie)

Jak pokonać strach?

1. Każdy człowiek ma w sobie zdolność niszczenia i neutralizowania strachu. Wystarczy po prostu zmienić myślenie. Zamiast ulegać strachowi przyjmij pogodne i pozytywne nastawienie.

2. Jeżeli chcesz pokonać strach, musisz najpierw zrozumieć czego tak naprawdę się boisz. Prawie zawsze jest to coś co jeszcze się nie wydarzyło, coś co po prostu nie istnieje. Musisz wiedzieć jedno, bez względu na to czy coś złego się
wydarzy czy nie, strach spowoduje w tobie utratę energii i osłabi ci ciało i umysł.

3. Najlepszym antidotum na strach jest wiara. Strach jest pesymistyczny a wiara optymistyczna. Strach zawsze spowoduje porażkę a wiara sukces. Jeśli twój umysł będzie zdominowany przez wiarę nie będzie w nim strachu i wątpliwości i pokonasz przeciwności losu.

4. Możesz pozbyć się strachu stawiając mu czoła. Miej odwagę podejmować decyzje. Nie czekaj aż okoliczności zaczną ci sprzyjać ale sam stwórz sobie te okoliczności.

“Jeśli chcesz być odważny, rób rzeczy których się boisz, tak długo aż odniesiesz serię sukcesów” Dale Carnegie

5. Kiedy w twojej głowie pojawią się strach i zmartwienie nie skupiaj się na nich, odrzuć je i skup się na czymś zupełnie innym. Nie przejmuj się drobiazgami i nie zamartwiaj się przeszłością czy przyszłością. Wypełnij swój umysł pozytywnymi myślami.

6. Przyjmij nastawienie, które przyniesie ci spokój i szczęście. Pomyśl o tym, czym obdarował cię los i nie martw się krytyką.

7. Staraj się zapobiegać przemęczeniu, zadbaj o swoje zdrowie i swój wygląd oraz naucz się relaksować.

Jak pokonać strach? Czy już znasz odpowiedź na to pytanie?