Jak spełnić swoje marzenia?

Jak spełnić swoje marzenia? “Kiedy się czegoś pragnie, wtedy cały wszechświat sprzysięga się, abyśmy mogli spełnić nasze marzenie”. Tak się właśnie dzieje i nie są to cuda ani magiczne myślenie. Myśląc w ten sposób uruchamiamy wiele mechanizmów, które pozwalają nam osiągnąć cel. Takim mechanizmem jest nasza uwaga, która ukierunkowuje się na to co jest związane z naszym celem oraz motywacja, która pozwala nam znajdować nowe środki do realizacji celu.

W momencie gdy uświadomimy sobie to czego naprawdę pragniemy, to gdy napotykamy pewnego rodzaju przeszkody to wiemy z czego i kiedy zrezygnować aby osiągnąć cel. Prawdą jest to – by zrealizować jakiś cel, musimy go przed sobą postawić. Na pewno każdy z nas jest inny, inne ma cele i każdy ma swoją drogę do ich realizacji. Jednak są pewne ogólne zasady, które warto poznać i się nimi kierować.

Jak spełnić swoje marzenia? Oto zbiór zasad dążących do celu:

1. Znajdź swój cel. Jeśli nie wiemy dokąd zmierzamy, są małe szanse że tam dotrzemy. Jeśli zaś postanowimy sobie coś, nasz organizm uruchomi wszystkie potrzebne procesy, które będą sprzyjać w dążeniu do celu. Cele są jak magnez, przyciągają rzeczy potrzebne do ich zrealizowania.

2. Cel powinien być pozytywny. Zamiast obawiać się, że coś może pójść nie tak powiedz sobie co może ci się udać. Będziesz bardziej spokojny i opanowany. Określ co sprawia że czujesz się dobrze a następnie rób tego więcej.

3. Cel powinien być realistyczny. Na początku warto postawić sobie cel a dopiero później skonfrontować go z rzeczywistością. Nie warto tego robić już na początku, bo nigdy nie dowiemy się czego naprawdę pragniemy. Najpierw wymyśl cel, potem sprawdzisz na ile jest on realistyczny. Nigdy nie przestawaj marzyć, nie ma nic w tym złego, że pragniesz od życia więcej.

4. Pamiętaj też o tym czego chcesz uniknąć. Tutaj postaw sobie anty- cel. W ten sposób uruchomimy bardziej swoją motywację gdy uświadomimy sobie czego nie chcemy i podejmiemy więcej właściwych działań.

5. Określ kolejne etapy i kroki jakie podejmiesz. Pomyśl i stwórz swój plan jak możesz osiągnąć cel. Gdy zadanie jest duże, rozpisz je na mniejsze. Łatwiej ci będzie sprawdzić gdzie jesteś i czy nie zszedłeś z drogi prowadzącej do twojego celu. Zaplanuj kolejne etapy i kolejne kroki. Gdy sobie to doprecyzujesz w wyobraźni, marzenie przestaje być nieosiągalne. Żadne zadanie nie jest szczególnie trudne, gdy podzielisz je na mniejsze podzadania.

6. Zacznij od zaraz, nie od jutra. Każdy dzień zwłoki oddala cię od celu. A każda nawet mała czynność w kierunku celu przybliża cię do niego. A niekorzystne nawyki przestają być utrwalane na rzecz nowych lepszych. Ustal termin i warunki działania a łatwiej ci będzie przejść do realizacji zadania. To co myślimy i wiemy ma niewielkie znaczenie, ważne natomiast jest to co robimy.

7. Nie zniechęcaj się niepowodzeniami. Nie ważne ile razy upadniesz, liczy się to czy się podniesiesz i gdzie zajdziesz. Z każdej porażki płynie jakaś wiedza i nowe doświadczenia, po których będziesz o jeden krok bliżej w realizacji swojego marzenia. Postanów sobie, że nie zrezygnujesz póki nie zrealizujesz zadania.

8. Nie wszystko od razu. Nie należy robić zbyt wiele naraz i nie planować kilku celów jednoczenie. Wprowadzenie jakiejkolwiek zmiany zużywa wiele zasobów woli i może się okazać, że nie starczy nam energii do działania. Świadomie pracuj nad celem, który sobie postawiłeś, wykonuj regularnie kolejne kroki aż stanie się to nawykiem. Motywacja jest tym co pozwala ci zacząć, nawyk jest tym co pozwala ci wytrwać.

9. Gdy mamy cel jednak nie wiemy jak go zrealizować. Jeśli czegoś nie robimy, chociaż mówimy że chcemy, to tak naprawdę może nie chcemy i jest jakiś powód dla którego są w nas jakieś opory. Warto się nad tym zastanowić. Lepiej jest szukać tego, co naturalnie z nas wypływa, daje nam przyjemność i satysfakcję i zapewnia sens naszemu życiu. Bo kiedy dostrzegamy sens działania to raczej go nie odkładamy.

Czy już wiesz jak spełnić swoje marzenia?