jak zakochać się w sobie

Jak zakochać się w sobie?

Jak zakochać się w sobie. Miłość własna oznacza zaakceptowanie siebie jako osoby wartościowej. Będąc dzieckiem instynktownie wiedziałeś, że jesteś wartościowy, a gdzieś w trakcie życia zagubiłeś to poczucie wartości. Jeśli teraz nie akceptujesz siebie ciągle narzekając, nie umiesz dawać i przyjmować miłości, możesz to zmienić. Użalanie się nad sobą jest czynnością bezsensowną, która zachęca Cię do litowania się nad sobą i obezwładnia Cię w Twoich wysiłkach dawania i otrzymywania miłości.
Zrozumienie, dlaczego zachowujesz się w tak autodestrukcyjny sposób, jest bardzo ważnym etapem do pełnego korzystania z życia. Każde zachowanie ma swoją przyczynę, a droga ku wyeliminowaniu działań autodestrukcyjnych usiana jest błędami. Gdy zrozumiesz przyczyny swojego destrukcyjnego zachowania i system, który je wspomaga będziesz mógł mu przeciwdziałać.
Postaw sobie jako własny, prywatny cel – zakochać się w najpiękniejszej, najbardziej wartościowej i ekscytującej istocie na świecie – w sobie.
Przyjmij, że dla siebie jesteś zawsze ważny i zacznij pracować nad swoimi wyobrażeniami o sobie. To, że jesteś człowiekiem to wszystko czego potrzebujesz. Ty decydujesz o swojej ważności i jest to wartość stała i nie ma nic wspólnego z zachowaniem i uczuciami. Czasami Twoje zachowanie może Ci się nie podobać, ale nie ma to nic wspólnego z Twoim poczuciem wartości. Miłość własna oznacza, że kochasz siebie, nie wymaga ona miłości innych ani ciągłego przekonywania ich o czymkolwiek. Twoja wewnętrzna akceptacja jest wystarczająca i nie zależy od poglądów innych ludzi.
Oto kilka łatwych ćwiczeń miłości własnej :

Na początek zacznij od swojego umysłu. Musisz nauczyć się kontrolować swój sposób myślenia. Wymaga to od Ciebie ciągłej kontroli Twojego zachowania, szczególnie w tych momentach, kiedy działasz dla siebie w sposób szkodliwy. Jeśli potrafisz przyłapać się na takim zachowaniu, to będziesz w stanie je zmienić.
Jak zakochać się w sobie:

1. Zmień swoją reakcję, gdy inni próbują ofiarować Ci miłość lub akceptację. Zamiast natychmiastowego przyjmowania postawy pełnej sceptycyzmu wobec osoby chwalącej Cię, zaakceptuj te starania podziękowaniem lub stwierdzeniem “cieszę się że tak uważasz”.
2. Jeśli jest ktoś, kogo darzysz prawdziwą miłością, powiedz mu otwarcie “kocham cię” i podczas gdy będziesz oczekiwał reakcji na swoje stwierdzenie, pogratuluj sobie podjęcia ryzyka.
3. Będąc w restauracji zamów coś, na co naprawdę masz ochotę, bez względu na cenę. Spraw sobie poprostu przyjemność bo na nią zasługujesz. Zacznij kupować sobie rzeczy, które lubisz i nie odmawiaj sobie ulubionego przysmaku, chyba że to konieczność.
4. Zapisz się do jakiegoś klubu lub podejmij działalność sprawiającą Ci przyjemność. Może odkładałeś to, bo masz tak wiele obowiązków, że nie starcza Ci czasu. Skoro postanowiłeś darzyć siebie miłością, to ludzie wobec których miałeś obowiązki, będą musieli nauczyć się czasami radzić sobie sami.
5. Wyeliminuj zazdrość poprzez uświadomienie sobie, że będąc zazdrosnym umniejszasz własną wartość. Porównując się z innymi osobami sprawiasz, że inni wydają ci się lepsi od Ciebie i skazujesz siebie na wieczne powątpiewanie swojej wartości.
6. Rozwijanie miłości własnej powinno również objąć nowy sposób traktowania własnego ciała, a szczególnie wybór dobrego jedzenia, pozbycie się nadwagi, chodzenie na spacery, uprawianie ćwiczeń fizycznych, przebywanie na świeżym powietrzu i ogólne dbanie o zdrowie i atrakcyjność swojego ciała. Oczywiście pod warunkiem, że chcesz być zdrowy.
7. Miłość własną możesz rozwijać również w sferze życia seksualnego. Możesz nawiązać kontakt ze swoim ciałem stojąc nago przed lustrem. W kontaktach seksualnych, możesz postanowić, że Twoje zadowolenie i satysfakcja nie są mniej ważne niż zadowolenie partnera. Dlaczego? Bo jesteś tego wart!
8. Nie łącz osiągnięć zawodowych i innych ze swoją wartością. Możesz stracić pracę, nie podołać zadaniu lub może Ci się nie podobać sposób w jaki się zachowałeś, ale to wszystko nie oznacza, że jesteś bezwartościowy. Musisz być pewien, że masz wartość, bez względu na swoje osiągnięcia i wyniki.
9. Po męczącym dniu utnij sobie drzemkę albo idź pobiegać do parku, nawet jeśli powinieneś w tym czasie zrobić mnóstwo innych rzeczy. Pomoże ci to poczuć się o wiele lepiej.
Czy już wiesz jak zakochać się w sobie?