masaż relaksacyjny

Masaż relaksacyjny – poznaj magię dotyku

Masaż relaksacyjny. Czy znasz cudowne właściwości masażu? Większość z nas uważa, że masaż to luksus i strata pieniędzy. Jednak masaż nawet ten zrobiony własnoręcznie jest niesamowitym środkiem do nawiązania kontaktu ze swoim ciałem. Masaż nie tylko uwolni cię od napięć, ale też sprawi, że następnego dnia po prostu będziesz wglądała promiennie. Na pewno już wiesz co może zdziałać leczenie dotykiem w walce ze stresem czy w pielęgnacji urody. Odczujesz spokój i radość nawet po drobnym masażu. Badania wykazały, że 45 minut masażu znacząco wspomoże twoje zdrowie i urodę poprzez obniżenie poziomu kortyzolu i zwiększenie ilości limfocytów we krwi. Dlatego właśnie po takim zabiegu będziesz miała nie tylko lepszy nastrój ale i odporniejszy organizm.
Masaż wspomaga również krążenie limfy. Limfa jest płynem, który między innymi transportuje składniki odżywcze oraz zbiera i odprowadza toksyny. Natomiast zatrzymanie limfy może spowodować nawet zachwianie równowagi hormonalnej i inne objawy zatrucia toksynami. Dlatego bardzo dobrze zadziała masaż, który wspomoże krążenie limfy. Możesz również zastosować szczotkowanie ciała na sucho lub podczas kąpieli.
Tradycyjną wschodnią praktyką jest automasaż, który daje ogromne korzyści uspokajające i również regulujące gospodarkę hormonalną. Możesz wykonać automasaż w domu. Podgrzej małą ilość oleju kokosowego i przez kilka minut wcieraj go w ciało, zaczynając od palców rąk i nóg i kieruj się w stronę serca. Brzuch masuj okrężnymi ruchami zgodnie z kierunkiem wskazówek zegara. Taki masaż sprawi że twoja skóra stanie się mocna i odpowiednio nawilżona a twoja uroda odpowiednio dopieszczona. Masaż sprzyja także akceptacji ciała. Poprzez masaż dasz swojemu ciału informację, że jest ważne i akceptowane. Nie ma lepszego prezentu niż okazanie swojemu ciału miłości. Zatem potraktuj masaż jako inwestycję we własne zdrowie i dobre samopoczucie.
Masaż świetnie działa na twoje ciało a także na twój umysł. Gdy czujesz się dobrze, wyglądasz fantastycznie.
W masażu jest duża potęga dbania o siebie. Zrób coś dla siebie a zmieni to twoje myśli i polubisz siebie. Rób więc więcej rzeczy po których czujesz się dobrze. Masaż to nie luksus to konieczność. Czy wiesz już co to masaż relaksacyjny?