mowa ciała

Mowa ciała. Poznaj siedem sekretów pozytywnej mowy ciała

Mowa ciała. Najnowsze badania wskazują, że jeżeli zmienisz swoją mowę ciała, w dużym stopniu zmieni się również twoje podejście do życia. Dzięki temu będziesz mógł wpłynąć na swój nastrój, poczujesz się bardziej pewny siebie i będziesz bardziej lubiany i przekonujący. Kiedy zmienisz swoją mowę ciała będziesz nawiązywał lepsze relacje z otaczającymi cię ludźmi, a oni z kolei będą inaczej na ciebie reagować.

Oto siedem kluczowych zasad, których przestrzeganie sprawi, że twoja mowa ciała będzie wywierała na innych pozytywne wrażenie.

1.Miej ożywiony wyraz twarzy i niech uśmiech będzie stałym jego elementem.

2.Bądź ekspresyjny, ale bez przesady. Gestykulując miej złączone palce, dłonie trzymaj zawsze poniżej linii podbródka, unikaj też krzyżowania rąk i nóg.

3. Rozmawiając, trzykrotnie kiwaj potakująco głową, a słuchając, przechylaj ją. Utrzymuj uniesiony podbródek.

4. Utrzymuj kontakt wzrokowy tak aby każdy czuł się swobodnie. Jeżeli patrzenie na innych nie jest kulturowo niedozwolone, ludzie, którzy to robią, zyskują zdecydowanie większą wiarygodność, niż ci którzy unikają wzroku.

5.Słuchając, pochylaj się do przodu a gdy mówisz, stój prosto.

6. Stój tak blisko rozmówcy abyś czuł się komfortowo. Jeżeli twój rozmówca zrobi krok do tyłu, nie postępuj wówczas do przodu.

7. Subtelnie odzwierciedlaj mowę ciała innych ludzi 

Chcesz poczuć się dobrze pokaż pozytywną mowę ciała. Masz 5 sekund na zrobienie dobrego wrażenia.