przebaczenie psychologia

Przebaczenie psychologia. Jeśli chcesz być szczęśliwy – przebacz

Przebaczenie Psychologia. “Chowanie urazy to jak picie trucizny w nadziei, że pozabija twoich wrogów ” ( Nelson Mandela )

Prawda jest taka, że gniew czy uraza mogą pochłaniać całą twoją energię, która mogłaby zostać skierowana ku pozytywnemu działaniu.Bo zgodnie z prawem przyciągania, przyciągamy więcej tych uczuć, których obecnie doświadczamy. Brak wybaczenia krzywd i zranień z przeszłości, może spowodować, że twoje przyszłe dni będą pełne tego samego.

Na każdym obszarze naszego życia powinniśmy przyjmować postawę pełną miłości i wybaczenia, uwalniając przeszłe zranienia, by iść naprzód.

Gdy wybaczasz, znów wchodzisz w teraźniejszość, gdzie może spotkać cię coś dobrego. Trzymanie się tego, co było, pozbawia cię cennej energii i ograbia z mocy, której potrzebujesz, by iść do przodu i tworzyć nową upragnioną rzeczywistość.

Jeżeli my komuś nie wybaczamy to nie ta osoba cierpi, lecz my. To nasze życie zmienia się w koszmar. Możemy mieć ból głowy, niestrawność czy bezsenność podczas gdy ta osoba prawdopodobnie się bawi.

Przebaczenie psychologia. Czy wybaczanie jest łatwe? Zwykle nie jest. Trudno jest tego dokonać, ponieważ kiedy skupiamy się na doznanej krzywdzie stajemy się coraz bardziej i bardziej rozgniewani.

Więc tutaj proponuję ci jedną radę, która może okazać się bardzo pomocna:

Nigdy nie “próbuj”wybaczać ludziom a wystarczy że spojrzysz na ich dobre cechy. Jeżeli znajdziesz choć jedną rzecz, która budzi twoją sympatię, i skupisz się na niej, prędzej czy później zauważysz drugą i kolejną. A znajdując coraz więcej pozytywnych rzeczy, doprowadzisz do naprawienia relacji. 

Kiedy doprowadzisz do naprawienia relacji, rany przeszłości zagoją się same.

Aby wybaczać ludziom, nie musisz zgadzać się z tym, co zrobili. Musisz tylko dbać o jakość swojego życia.