piękna cera

Piękna cera. Co robić żeby mieć piękną i pełną blasku cerę

Piękna cera. Jednym z podstawowych czynników, które mówią o wieku danej osoby, jest jej skóra. Starzenie się jest naturalnym procesem ludzkiego istnienia, który da się jednak złagodzić, spowolnić a nawet odmłodzić. Aby móc wpływać na nasz proces starzenia, trzeba zrozumieć jego przebieg i przyczyny.

W wyniku tego procesu następuje suchość skóry, utrata elastyczności, odwodnienie, naskórek staje się cieńszy. Wydzielanie melaniny następuję w sposób niejednolity, czego wynikiem są brązowe plamy w miejscach odkrytych. Pogarsza się aktywność włókien kolagenowych i elastynowych a ich struktura zmniejsza się. Skóra stale się odnawia, zastępując najstarsze komórki innymi, młodszymi. Proces ten po ukończeniu 25 roku życia ulega spowolnieniu i staje się bardziej zależny od czynników środowiskowych. Jednak nie wszyscy starzejemy się w tym samym tempie, a powody tego zjawiska są zarówno genetyczne, jak i środowiskowe.

Piękna cera. Słońce jest główną przyczyną przedwczesnego starzenia, ponieważ sprawia, że melanocyty – komórki wytwarzające melaninę – zwiększają tempo produkcji pigmentu, a na dodatek prowadzą do degeneracji skóry właściwej i nasilają występowanie zmarszczek. Poza tym światło UV może szkodzić komórkom i powodować raka skóry. 

Oto kilka sposobów jak wydłużyć młodość swojej cery :

1. Stosuj krem z filtrem latem, oraz zawsze gdy wystawiasz się na działanie słońca dłużej niż godzinę

2. Pij 2 litry wody dziennie, by zapewnić skórze odpowiednie nawodnienie

3. Unikaj nadmiernie solonych czy pikantnych potraw, gdyż mogą powodować wysuszanie skóry

4. Nie marszcz bez przerwy czoła i nosa. Osoby, które są ciągle zagniewane, wcześniej zaczynają się starzeć także fizycznie

5. Myj skórę czystą wodą, przede wszystkim przed snem

6. Przesypiaj odpowiednią liczbę godzin

7. Unikaj stresu, alkoholu, tytoniu i kofeiny, które zaburzają sen, tym samym pozbawiając cię niezbędnej dawki serotoniny

Medycyna wykazała, że dobry sen jest kluczowym elementem w walce ze starzeniem się skóry. Jest tak między innymi dlatego, że gdy śpimy, wytwarza się melatonina, hormon, który pojawia się w organizmie w sposób naturalny. Ten hormon ma również wkład w wydłużanie życia, co zawdzięcza swojemu silnemu działaniu przeciwutleniającemu.