piękny wygląd

Piękny wygląd. Czy wiesz jaki jest największy sekret modelek?

Piękny wygląd. Większość profesjonalnie chodzących po wybiegach modelek zapewnia, że sypiają po dziewięć lub dziesięć godzin przed każdym pokazem. To sprawia,że ich skóra wygląda gładziej, ma bardziej świetlisty i zdrowszy koloryt a zmarszczki są mniej widoczne. Medycyna wykazała, że dobry sen jest kluczowym elementem w walce ze starzeniem się skóry. Jest tak między innymi dlatego, że gdy śpimy, wytwarza się melatonina. Jest to hormon snu wydzielany przez niewielki gruczoł w mózgu o nazwie szyszynka. Od cyklicznych wahań w poziomie melatoniny we krwi zależy prawidłowy rytm snu i aktywności. Produkcja melatoniny zależy od natężenia światła – kiedy jest ciemno, melatoniny jest najwięcej (szczyt syntezy melatoniny przypada na godziny 24-3), kiedy jest widno, produkcja melatoniny zostaje zatrzymana.

Ten hormon wzmacnia układ odpornościowy, zapobiega osteoporozie a także zwalcza problemy układu krążenia. Co robić by dobrze spać? Oto kilka sprawdzonych sposobów:

Piękny wygląd:

– Nie wykonuj przed snem czynności pobudzających takich jak oglądanie telewizji czy patrzenie w ekran monitora

– Na kilka godzin przed snem nie spożywaj napojów z kofeiną

– Jedz kolację przynajmniej trzy godziny przed snem

– Dieta na dobry sen powinna składać się z warzyw i lekkich potraw zawierających białko

– Wprowadź rutynę, która w sposób naturalny przygotuje cię do snu, np bierz gorącą kąpiel i natychmiast po niej maszeruj prosto do łóżka, wsypuj do wanny sole do kąpieli

– Po wyjściu z kąpieli poświęć kilka minut na rozciąganie ciała

– Zmniejsz intensywność oświetlenia w pokoju w którym spędzasz czas przed snem

– Odpowiedni ubiór – zbyt ciasna bielizna nie pomoże ci szybko zasnąć. Do spania nałóż luźną piżamę, która nie krępuje ruchów.

– Zanim się położysz podziękuj za przeżyty dzień

– Jeśli nadal masz trudności z przywołaniem snu, gdy jesteś już w łóżku, oddychaj głęboko, licząc każdy wdech i wydech do stu