Pragnienie życia – jedna rzecz, która sprawi, że to poczujesz

Istnieją różne sposoby aby zapewnić naszemu ciału wszystkie jego potrzeby i dać mu uczucie, że jest kochane i szanowane. Mam tu na myśli potrzeby zarówno fizyczne jak i psychiczne. A czy zastanawialiście się jaka jest jedna najważniejsza fizyczna potrzeba waszego ciała? Aby poczuć prawdziwe pragnienie życia najlepiej jest zapewnić swojemu ciału to, do czego zostało stworzone czyli ruch i aktywność fizyczną.
Czy zastanawiałeś się nad tym bardziej jakie mechanizmy, w twoim organizmie uaktywniają ćwiczenia fizyczne oraz w jaki sposób wpływa to na funkcjonowanie całego twojego ciała? Poznanie tych faktów sprawi, że odkryjesz na nowo chęć do utrzymania Twojego ciała w ruchu i pokażesz mu że jest dla ciebie ważne.
Pragnienie życia:
1. Po pierwsze aktywność fizyczna zmniejsza ilość nadmiernej tkanki tłuszczowej, czyli głównego magazynu toksyn. Badania dowodzą, że tłuszcz jest toksycznym wysypiskiem w ciele człowieka. Dlatego każda forma aktywności fizycznej, mogąca ograniczyć tą ilość tłuszczu, a więc ilość zanieczyszczeń, będzie doskonałą metodę detoksykacji ciała.
2. Ćwiczenia fizyczne modyfikują naszą równowagę hormonalną. Zmniejszają nadmiar estrogenów i testosteronu a także ograniczają poziom cukru we krwi. To oddziałuje bezpośrednio na cytokiny odpowiedzialne za zapalenia, obniżając ich poziom we krwi. W ten sposób zmniejszają się stany zapalne i hamują ich powstawanie.
3. Aktywność fizyczna, podobnie jak medytacja ma bezpośredni wpływ na układ odpornościowy, chroniąc go przed stresem i negatywnymi myślami. Jednym z dobrodziejstw dłuższego wysiłku fizycznego jest to, że pomaga on eliminować potok rozmyślań, przynajmniej na jakiś czas. Pesymistyczne myśli rzadko pojawiają się spontanicznie w czasie ćwiczeń. A nawet jeśli się pojawią to odpędza je płynny ruch i skupianie się na oddechu.
4. Podczas aktywności fizycznej często napływają pozytywne lub nawet twórcze myśli. Dzieje się tak dlatego, że mniej skupiamy się na sobie i poprawia się nam nastrój.
Skutki aktywności fizycznej są nadzwyczajne. Ciekawostką może być to, że brytyjskie Ministerstwo Zdrowia zaleca ruch jako pierwsze lekarstwo na depresję, na równi ze środkami farmakologicznymi.
Czy już rozumiesz na czym polega pragnienie życia?