szczęście jak je osiągnąć

Szczęście jak je osiągnąć? Jeden najważniejszy czynnik decyduje o tym

Szczęście jak je osiągnąć? Motywacją większości osób poszukujących szczęścia i pełni życia zgodnej z ich oczekiwaniami jest najczęściej usuwanie niedoskonałości i wad. Czy oby na pewno jest to najlepsza droga do osiągnięcia szczęścia i satysfakcji z życia? Jeśli położysz na szkiełko mikroskopu odłamek skały i będziesz go uważnie obserwować, zauważysz, że jego stan się nie zmienia. Jeśli jednak umieścisz tam kawałek koralowca, odkryjesz, że zmienia się on i rośnie. Wniosek: koralowiec żyje, skała jest martwa. Żywy kwiat, to ten który rośnie. Jedynym dowodem życia jest rozwój. Jeżeli się rozwijasz, to znaczy, żyjesz. Jeśli nie, to równie dobrze mógłbyś być martwy.

Postaraj się więc aby motywacją twojego działania była potrzeba rozwoju, a nie chęć usuwania wad. Jest to zdrowszy i skuteczniejszy wariant działania. Wystarczy, żebyście zdali sobie sprawę, że zawsze możesz się rozwijać, stawać się lepszym i wzbogacać swoje wnętrze. Taka motywacja wynikająca z potrzeby rozwoju oznacza używanie energii życiowej do osiągania większego szczęścia a nie do poprawiania siebie z powodu popełnianych grzechów czy niedoskonałości.

Naturalnym następstwem tego wyboru będzie twoja osobista kontrola każdej chwili życia i decydowanie o swoim losie. Nie będziesz już osobą walczącą o przetrwanie lub kimś, kto dopasowuje się do świata ale osobą która tworzy ten właśnie świat. Większość ludzi, którzy odnoszą sukcesy, sami szukają odpowiadających im okoliczności, a jeśli nie mogą ich znaleźć, to je tworzą. Taka zmiana sposobu myślenia i życia nie jest łatwa ale jest możliwa. Wystarczy, że zrozumiesz, pewną prawidłowość. Tak samo nie zdołasz wytrenować swojego ciała w ciągu jednego dnia, tak samo nie uczynisz tego ze swoim umysłem. Gdy próbujemy wyrobić w sobie nowy nawyk nie wystarczy jedna próba.

Szczęście jak je osiągnąć? Więc jeśli chcesz panować nad swoim życiem i odczuwać szczęście, wybierz ten sam rodzaj dyscypliny, jaki byś wybrał przy osiąganiu innych trudnych celów. Powtarzaj sobie bez końca, że twój umysł należy tylko do ciebie i że, potrafisz kontrolować swoje uczucia i myśli. Naucz się doceniać każdą chwilę bieżącą. Zazwyczaj żałuje się tego, czego się nie zrobiło. Wybierając taką drogę stajesz się wolnym, efektywnym i zadowolonym człowiekiem.