3 sposoby jak osiągnąć zadowolenie ze swojego wyglądu

Wygląd zewnętrzny to numer jeden na liście rzeczy których się wstydzimy. I nie ważne czy chodzi o figurę, wagę, uda, brzuch, rozmiar piersi (u kobiet), rozmiar przyrodzenia (u mężczyzn), niedoskonałości cery czy cokolwiek innego, większość osób chciałoby coś zmienić. Żeby lubić siebie, musisz czuć się wygodnie we własnej skórze i lubić swoje ciało takim, jakie jest. Nie znaczy to, że mamy być do końca życia tacy sami. Zmiana to naturalna część życia. A lubienie siebie i swojego ciała zwykle jest inspiracją do wprowadzenia zdrowych i pozytywnych zmian.

Większość osób myśli, że jak tylko schudnie to pokocha siebie ale tak się nie dzieje. Gdy pozbędziesz się zbędnych kilogramów za pomocą siły woli, twoje przekonania o sobie nie zmienią się i możesz z powrotem przybrać na wadze. Żeby zrzucić zbędne kilogramy na dobre, trzeba przeprogramować swoje myślenie i pracować nad samoakceptacją. Gdy tak się stanie, przestaniesz się przejmować tym, co inni o tobie myślą i będziesz się odchudzać z innych powodów. A to jest podstawą dokonywania racjonalnych wyborów żywieniowych i w efekcie zadowolenia z własnego wyglądu.

Oto trzy sposoby jak możesz to osiągnąć :

1. Obiecaj sobie że siebie polubisz

Obiecując sobie, że siebie polubisz wyznaczasz sobie cel do którego zmierzasz. Jednocześnie oznacza to, że nie możesz stać w miejscu. Część osób myśli, że gdy zaakceptują swój wygląd zewnętrzny to nie uda im się schudnąć. Tutaj mamy do czynienia z tak zwanym paradoksem akceptacji. Polega to na tym, że z chwilą gdy coś zaakceptujesz, to coś właśnie ulegnie zmianie w naturalny sposób. Doprowadzi to u ciebie, do naturalnej potrzeby prowadzenia zdrowego stylu życia oraz angażowania się w to co sprawia ci przyjemność. A to już pierwszy krok do pięknego życia.

2.Nie przejmuj się, jeśli nie pasujesz do innych

Wszyscy tracimy przez porównania i przestajemy być zadowoleni z własnego wyglądu. Nie staraj się być taki jak wszyscy. Pokazując światu swoje prawdziwe “ja”, jedyne w swoim rodzaju manifestujesz to, że jesteś wystarczająco dobry i możesz się pochwalić swoją wyjątkowością. Ubieraj się w to co ci się podoba, powiedz to co myślisz i spędzaj czas z osobami, które lubisz.

3. Skup się na swoich mocnych stronach

Jest to najlepszy sposób radzenia sobie z niską samooceną i nauczenia się zdrowej samooceny. Przez kilka dni skupiaj się codziennie na trzech częściach ciała, które w sobie lubisz. Zastanawiaj się dlaczego to właśnie te cechy w sobie lubisz. Może nawet będziesz mieć ochotę je wyeksponować. Najważniejsze aby konsekwentnie codziennie skupiać się na swoich mocnych cechach. Kieruje nami podświadome przekonanie, że musimy być lepsi – bardziej atrakcyjni by zyskać aprobatę. Jednak pamiętaj, że te poglądy są subiektywne i zmienne a idealna figura 100 lat temu dziś oznaczałaby znaczną nadwagę.