Dobrostan psychiczny. Dziesięć kroków do jego osiągnięcia

Dobrostan psychiczny. Jest bardzo prawdopodobne, że będziesz czuł się dobrze, jeśli będziesz przestrzegał tych 10 zasad zdrowotnych!

Dobrostan psychiczny:
1. Regularne ćwiczenia fizyczne.
2. Pożywne, zbilansowane posiłki ( dużo warzyw i owoców, mało tłuszczu i mięsa ).
3. Utrzymywanie odpowiedniej wagi.
4. Sen 7 – 8 godzin na dobę; codzienny odpoczynek i relaks.
5. Używanie pasów bezpieczeństwa podczas jazdy samochodem oraz kasku podczas jazdy na rowerze.
6. Niepalenie i nieużywanie narkotyków.
7. Niespożywanie alkoholu lub spożywanie w umiarkowanych ilościach.
8. Angażowanie się tylko w bezpieczny sex, z odpowiednią ochroną.
9. Regularne wizyty kontrolne u lekarza rodzinnego i dentysty.
10. Rozwinięcie u siebie optymistycznego spojrzenia na życie oraz utrzymywanie przyjaźni z innymi osobami.

Prawdopodobnie wiesz dlaczego najważniejszą strategią zdrowotną są regularne ćwiczenia fizyczne. Dzięki takim ćwiczeniom jak : jazda na rowerze, pływanie, bieganie a nawet szybkie spacery istotnie poprawiasz stan swojego zdrowia. Aktywności te prowadzą do poprawy funkcjonowania serca i systemu oddechowego, poprawiają napięcie i siłę mięśni oraz mają inne korzyści zdrowotne.

Dobrostan psychiczny. Jeśli w obecnej chwili nie ćwiczysz regularnie, w jaki sposób możesz rozpocząć i kontynuować aktywność fizyczną? Spróbuj tak zorganizować swoje życie, żeby ćwiczenia stanowiły zdrową przyjemność. Bardziej skoncentruj się na korzyściach wynikających z tych działań (poprawa wyglądu, możliwość zrelaksowania się) niż na barierach uniemożliwiających rozpoczęcie ćwiczeń (np. zbyt mało czasu czy brak partnerów do ćwiczeń). W miarę jak przesuniesz swoją koncentrację uwagi z barier na korzyści możesz rozpocząć swoją aktywność fizyczną. Oczywiście powinieneś przygotować się na pewne wahania ale zawsze powracać do zdrowych zachowań.