5 super szybkich sposobów jak poradzić sobie w stresującej sytuacji

Wszyscy stersujemy się w życiu prywatnym jak rónież w pracy. Stres nie zawsze jest zły, gdyż często stres może zmotywować cię do zrobienia rzeczy, które na pierwszy rzut oka wydają się nie możliwe do zrobienia. Jest to pozytywny stres, który dodaje energii i poprawia koncentarcję. Bardziej niepokojący jest stres, który jest zbyt silny i jest poza twoją kontrolą. Taki stres może wywołać szkody zarówno fizyczne jak i psychiczne, jak również wpłynie na relacje z ludźmi, zdrowie i pracę. Na szczęście możesz sobie poradzić nawet w najbardziej stresujących sytuacjach stosująć te 5 super sposobów i zapanować nad stresem.

Aktywność fizyczna
Jest to doskonały sosób na zmniejszenie stresu. Gdy jesteś w pracy, dobrym sposobem będzie odejście od biurka i wykonanie kilku prostych ćwiczeń relaksacyjnych i rozciągających ciało. Świetnym sposobem rónież jest wykonanie ćwiczeń oddechowych, polegających na głębokich wdechach przez nos i powolnym wypuszczaniu powietrza przez usta.Możesz również zapisać się na siłownię i uczęszczać tam po pracy, dzięki temu uwolnisz się od wszystkich napięć, które są związane z pracą i zmęczeniem.

Relaksacja
Gdy człowiek jest spięty najlepszą metodą jest relaksacja. Każdy może znaleźć swój własny sposób na taką relaksację, może to być spacer, który pomoże odzyskać spokój i świeżość umysłu. Samo opuszczenie miejsca które jest źródłem stresu pozwoli ci na złagodzenie napięcia. Dobrym sposobem na relaksację jest również przywoływanie miłych wspomnień, pięknych miejsc lub też przyjemnych przeżyć. Kiedy odwrócisz myśli od stresującej sytuacji a zalejesz swój mózg myślami o przyjemnych rzeczach, automatycznie się zrelaksujesz. Innym dobrym sposobem na ucieczkę od stresującej sytuacji jest przypomnienie sobie własnych sukcesów z przeszłości. Uświadomisz w ten sposób sobie, że już wcześniej miałeś podobne problemy i zdołałeś je rozwiązać. Takie przypominanie sobie własnych osiągnięć może ci również pomóc wpaść na rozwiązanie obecnego problemu.

Poczucie humoru
Kiedy znajdziesz się w trudnej stresującej sytuacji trudno jest ci znaleźć powód do śmiechu. Ale to właśnie śmiech jest świetnym sposobem na zredukowanie stresu. Ludzie z dużym poczuciem humoru rzadziej cierpią z powodu stresu, niż ci którzy stale są poważni. Trzeba szukać powodów do uśmiechu nawet w trudnej sytuacji, to pozwoli ci oczyścić umysł i przyjąć luźniejsze nastawienie do życia.

Troska i miłość
Dbanie o siebie jest bardzo ważne dla naszego zdrowia i to właśnie osoby cieszące się dobrym zdrowiem mniej się stresują. Gdy obdarzysz siebie troską i miłością będziesz mniej spięty i poradzisz sobie z wszystkimi problemami. Zadbaj więc o swój wygląd i dietę a będziesz mniej się stresować i w ten sposób zapewnisz sobie poczucie wartości i pewność siebie, które jest kluczem do radzenia sobie w stresujących sytuacjach.

Wsparcie innych
Czasami stres jest tak przytłaczający, że trudno jest poradzić sobie z nim w pojedynkę. W niektórych sytuacjach warto udać się po poradę do specjalisty. Pamiętaj, że nie jesteś sam i większość osób udzieli ci wsparcia, wystarczy zwrócić się i zasygnalizować trudną sytuację i poprosić o wsparcie rodzinę czy przyjaciół. Czasami wystarczy sama rozmowa aby złagodzić istniejący stres. Nie pozwól by stres cię wykończył. Stosuj te sposoby, gdyż to pozwoli ci na normalne, wydajne życie.